נכתב על ידי: שף יעקב
תאריך: 21/10/2011
בחזרה למתכון

הדפס את המתכון


לקרם וניל:
בקערה מקוררת להכניס את השמנת המתוקה, החלב והפודינג וניל ולהתחיל להקציף. כאשר מתתחיל להיווצר קצף להוסיף את הסוכר ולהמשיך להקציף עד לקבלת קרם סמיך. להוסיף את המקופלת ובעזרת לקקן לקפל את המקופלת לתוך הקרם.לסדר שתי שכבות פתיבר בתחתית התבנית ולהרטיב ברוטב שהכנו כך שהפתיבר יהיה ספוג ברוטב. לצקת מעל את הקרם וניל, לשטח אותו ולהכניס את התבנית למקרר.

להכנת המוס:
להקציף את החלבונים לקצף תוך כדי תוספת הסוכר וקורט מלח עד לקבלת קצף נוקשה. לשטוף את המקציפים ולהקציף את החלמונים לקצף בהיר. להמיס את החמאה והשוקולד, אפשר במיקרו בהפסקות של 20 שניות אל החלמונים המוקצפים להוסיף את החמאה ולאחר מכן חלק מהשוקולד להשוואת הטמפרטורות, לערבב ולהוסיף את יתרת השוקולד והמקופלת. לערבב היטב ולהעביר את תערובת השוקולד בחלקה אל החלמונים ולקפל ולהוסיף את יתרת השוקולד אל החלבונים. לקפל עד לקבלת קרם אחיד. להקציף את השמנת המתוקה עם הסוכר לקצפת נוקשה ולמזג בין הקצפת לבין קרם השוקולד שנוצר. לקפל כך שיתמזג היטב, להוציא את העוגה מהמקרר ולצקת מעל את מוס השוקולד. לשטח וליישר את מוס השוקולד ולפזר מעל מתערובת המקופלות הלבן והשוקולד. לסדר את הדובדבנים סביב ולהכניס למקרר לכשעתיים להתייצבות לפני ההגשה.

בתיאבון.


 
אודות המחבר

הכנת תבשילים לפי בקשת הלקוח מכל המטבחים לסופי שבוע  מאזור גדרה ועד קרית מלאכי והמושבים סביב פלאפון להזמנות : 0545729258. מינימום להזמנות 4 מנות.

המתכון הודפס מאתר - מתכונלה - ספריית המתכונים של ישראל - http://www.matkonela.co.il
http://www.matkonela.co.il/Recipes/Recipe1312.aspx
בחזרה למתכון המקורי

הדפס את המתכון