נכתב על ידי: Matok Bari
תאריך: 21/06/2020
בחזרה למתכון

הדפס את המתכון


מיסים כוס שוקולד מריר במיקרו חצי המסה (כשלושים ארבעים שניות). מערבבים כך שישארו חתיכות קטנות של שוקולד שלא נמס, זה יוסיף עניין למרקם הפונצ'ים שלכם. מניחים בקערה את שאריות עוגה ומוסיפים שוקולד מומס למחצה ומיייפל. מערבבים בידיים ולשים למרקם בצקי. אם בחרתם להשתמש בדובדבני אמרנה זה הזמן להוסיף אותם וללוש שוב. בשלב זה חשוב לטעום מהתערובת ולחוש עד כמה היא עסיסית. אם היא עדיין יבשה ו"נשברת" בלישה חשוב להוסיף עוד נוזל. אם אתם מכינים לילדים או מעדיפים בלי אלכוהול השתמשו בקרם קוקוס והוסיפו מעט מייפל במידה ולא מתוק מספיק. אם מכינים למבוגרים מוסיפים ליקר שאוהבים עד שמגיעים למרקם הרצוי, בצק רך ונוח לעבודה שניתן לגלגל בקלות לכדורים. מגלגלים לגדורים בגודל כדור פינג פונג ומניחים במקרר עד שהציפוי מוכן.

לציפוי שוקולד: ממיסים במיקרו חמאת קקאו עד למצב נוזלי, מוסיפים לשוקולד את חמאת הקקאו המומסת (או את שמן הקנולה) וממיסים יחד כדקה אחת. מערבבים לתערובת אחידה ומוסיפים מייפל. מערבבים שוב לתערובת אחידה.

מכינים מגש עם נייר אפייה. מכניסים כל כדור לתערובת השוקולד , מצפים היטב ומוציאים עם שני מזלגות. מנערים עודפים ומניחים על המגש. אם רוצים מקשטים בחצי דובדבן אמרנה .כשכל הכדורים מצופים מניחים במקרר לחצי שעה לפחות עד להתקשות מלאה. אם בוחרים לצפות במזרה שוקולד מניחים את המזרה בצלחת גדולה ומגלגלים בו את הכדורים כך שיצופו היטב מכל הצדדים. שומרים בקופסה אטומה במקרר לפחות שבוע או במקפיא לפחות שלושה חודשים.


 
אודות המחבר
המתכון הודפס מאתר - מתכונלה - ספריית המתכונים של ישראל - http://www.matkonela.co.il
http://www.matkonela.co.il/Recipes/Recipe1535.aspx
בחזרה למתכון המקורי

הדפס את המתכון