נכתב על ידי: אתר הצמחונות הישראלי
תאריך: 22/04/2009
בחזרה למתכון

הדפס את המתכון


מחממים את השמן במחבת גדולה ומאדים בו את הבצל. לאחר מספר דקות מוסיפים את הטופו החתוך והשום הכתוש ומערבבים עד שהבצל מזהיב. מוסיפים את העגבניות החתוכות והבזיליקום ומערבבים מספר דקות. מוסיפים את אבקת המרק והפלפל. יוצקים מים לפי מידת הסמיכות הרצויה. טועמים ומתקנים מליחות ותיבול לפי הטעם והסמיכות. אם מקרימים את המרק - מוסיפים את חלב הסויה או ה"ריצ' קפה" ובוחשים על אש נמוכה כחצי דקה. מצננים את המרק ומגישים קר, אפשר עם מעט עלי בזיליקום טריים קצוצים מעל המרק. הערה : לקבלת מרקם אחיד ניתן לטחון את המרק במעבד מזון או בבלנדר.


 
אודות המחבר

אתר הצמחונות הישראלי הוא אתר שמפעילה עמותת אנונימוס. אנונימוס היא עמותה הפועלת למען זכויות בעלי-חיים. בחרנו בשם "אנונימוס" מתוך הזדהות עמוקה עם סבלם של מאות מיליוני היצורים חסרי השם והפנים הכלואים במשקים מתועשים, במעבדות ניסויים, ובמתקני הכליאה של תעשיות הלבוש, הבידור, ועוד. הם כולם אנונימיים וזקוקים לעזרתנו. בעלי-החיים אינם בגדר אמצעים שניתנו בידינו כדי שישמשו לנו כמזון, כלבוש, לצורך בידור או כמושאים למחקר. איננו סבורים שהכרחי לאהוב בעלי-חיים כדי להכיר בזכותם הבסיסית לחיים ללא סבל, כשם שאין צורך לאהוב כל אדם מבני גזע מופלה, כדי להתנגד לאפליה על רקע גזעי. שינוי אמיתי במצבם של בעלי-החיים יוכל להתרחש רק אם נאמץ אורח-חיים מתחשב יותר ונטול אכזריות.

קיימים בארץ ארגונים רבים לרווחת בעלי-חיים, המנסים לספק להם מחסה, ורובם עושים עבודה נפלאה בתחומם. התחום שלנו אחר: תחום המאבק הציבורי בפגיעה ממוסדת בבעלי-חיים. אנו מרכזים מידע על הפגיעות ההמוניות ביותר בבעלי-חיים, הגורמות ייסורים ומוות למאות מיליוני בעלי-חיים מדי שנה בישראל. את המידע הזה אנו שואפים להביא לידיעת הציבור באמצעות חשיפות בכלי-התקשורת, הרצאות, הפגנות, דוכנים, חלוקת עלונים ודפי מידע, הפצת מידע, והקרנה של סרטי וידאו.

המודעות הגוברת והלחץ המופעל על הרשויות מתחילים להביא בשנים האחרונות לתחילתו של שינוי ביחס לבעלי-חיים בישראל. כך רשמה לזכותה אנונימוס את ההישגים הבאים:

אנונימוס היא עמותה ללא מטרות רווח. פעילותה ממומנת ברובה המכריע מתרומות ומתשלום דמי-חבר של אנשים פרטיים. העמותה מבוססת על פעילות התנדבותית והכסף מיועד בעיקר לעריכת תחקירים, לארגון אירועים, לקידום חקיקה, להפקת מידע ולהפצתו וכדומה. אך הצלחתה של אנונימוס תלויה בראש ובראשונה בפעילות של כל אחת ואחד מאיתנו.

לחצו לקריאת כתבה שהתפרסמה בסופשבוע מעריב על עמותת אנונימוס "העובדה שהאדם מבדיל בין טוב ורע מוכיחה את עליונותו השכלית לעומת בעלי חיים אחרים; אך העובדה שהוא מסוגל לעשות רע מוכיחה את נחיתותו המוסרית לעומת בעלי חיים שאינם עושים כל רע."
(מרק טווין)

המתכון הודפס מאתר - מתכונלה - ספריית המתכונים של ישראל - http://www.matkonela.co.il
http://www.matkonela.co.il/Recipes/Recipe173.aspx
בחזרה למתכון המקורי

הדפס את המתכון